Europejski Tydzień Sport w Rożnowie

07 paź 2023 | Admin M

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!
Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób.
Nasza Szkoła w tym roku przystąpiła do tej akcji pod hasłem : " aktywna przerwa".
Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów szereg zabaw sportowych oraz zajęcia przy muzyce. Mamy nadzieję, że co roku będziemy uczestniczy w tej inicjatywie.
A czy uczniom się podobało oceńcie sami na zdjęciach 😉