Dzień Dziecka 2022. Działo się!

02 cze 2022 | Admin M

Dzień Dziecka w naszej szkole dostarczył wielu zróżnicowanych atrakcji i praktycznie każdy uczeń mógł znaleźć "coś" dla siebie.  Świetnie bawili się też opiekunowie, czyli nauczyciele i rodzice.
Foto-podróż zaczynamy od klasy Oa, która gościła u Państwa Zająców. Dzieci nie chciały wracać do domów! :)    
Dzień Dziecka dla uczniów klasy VI i VII był pod znakiem ?‍♂️?‍♀️?.
Na początek trasa prowadziła ścieżką rowerową z Zakliczyna w kierunku Lusławic. Dla większości z uczestników była to pierwsza jazda na trasie dla jednośladów.
Następnie kierunek obraliśmy na Filipowice, Czchów, Tropie, Roztokę Brzeziny. Trasę zakończyliśmy w szkole smaczną grilowaną kiełbaską i pysznymi lodami.
Gratulacje dla uczestników za wzorową i odpowiedzialną postawę na trasie!!! Serdeczne podziękowania dla Pani Wandy Pawłowskiej za transport rowerów do Zakliczyna ? a Radzie Rodziców za poczęstunek.
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rożnowie  z klas 0-VIII w tym roku mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie pieszym do Osady Młyńskiej w Roztoce-Brzezinach.
Pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli, dzięki uprzejmości Pana Michała Winiarskiego zwiedzili bezpłatnie młyn. Właściciel muzeum w ciekawy i interesujący sposób opisał i przedstawił jak dawniej mielono ziarna, a Jego  Mama zaprosiła do zwiedzania drewnianego domu rodzinnego państwa Winiarskich. Dzięki jej opowieściom uczniowie poznali w jakich warunkach mieszkali ich pradziadkowie i dziadkowie. Mogli również zobaczyć jakie było wtedy wyposażenie domu.
Dodatkową atrakcją rajdu był udział w bezpłatnych warsztatach „Bilet do Świata Nietoperzy” Spotkanie z podkowcem małym. Podczas tych zajęć dzieci odkrywały świat nietoperzy i dowiedziały się wielu fascynujących rzeczy o ich życiu. Wydarzenie to prowadziła Pani Agnieszka Piechocka, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody ”pro Natura”. Dzieci uczestniczyły w animacjach, grach i zabawach, których motywem przewodnim był nietoperz.
Za organizację Dnia Dziecka w tym roku szkolnym odpowiadały Pani Małgorzata Hajduk i Beata Gołąb.