Dzień Bezpiecznego Internetu

21 lut 2022 | Admin M

            8 lutego 2022 r. - Dniem bezpiecznego Internetu w naszej szkole.
W ramach organizacji szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022  w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Lekcje te zostały przeprowadzone przez szkolnego pedagoga. Ich celem było przypomnienie najmłodszym uczniom sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia wynikających z niewłaściwego wykorzystania sieci.
Uczniowie klas IV-VIII otrzymali  drogą elektroniczną ulotkę na temat reagowania na cyberprzemoc. Wymyślili również hasła promujące bezpieczeństwo w Internecie. Najciekawsze z nich zostały umieszczone na gazetce na szkolnym korytarzu. Na uwagę zasługują hasła przysłane przez: Michała Mierzwę, Dariusza Magierę, Pawła Bugańskiego i Bartka Hajduka.
Organizatorzy  nie zapomnieli również o Rodzicach, wysyłając im materiały edukacyjne pod tytułem:,,Co moje dziecko robi na You Tubie?"
Osoby odpowiedzialne za akcję Małgorzata Bugańska i Małgorzata Hajduk.