Daliśmy świadectwo wiary i zostaliśmy zaproszeni do apostolstwa.

17 cze 2022 | Admin M

 
Tegoroczni bierzmowani pielgrzymowali do Wał - Rudy, gdzie najpierw uczestniczyli w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa błogosławionej Karoliny, a potem udali się do Zabawy na posiłek i integrację. O godzinie 13:30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył biskup Andrzej Jeż.
W czasie kazania wspominał dawne czasy i podkreślał, jaką ważną misję do spełnienia ma młodzież we współczesnym Kościele. Wielokrotnie odwoływał się do życia błogosławionej Karoliny i błogosławionego Carlo Acutisa - włoskiego ucznia liceum w Mediolanie, internauty na rzecz Eucharystii, który zmarł w 2006 roku, mając zaledwie 15 lat. To filary, na których warto budować życie.
Biskup powiedział też ważne słowa: Do Kościoła można zostać przyciągniętym, ale ostatecznie zdecydować się być w nim trzeba samemu.